Na Fakultě aplikovaných věd se již potřetí konala soutěž Catalysts Coding Contest

Soutěž Studenti Univerzita

V pátek 22. března hostila katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd ZČU v pořadí třetí programátorskou výzvu vyhlášenou společností Catalysts. Tato mezinárodní soutěž s tradicí od roku 2007 probíhá na třech kontinentech a Plzeň je jejím jediným hostitelem v ČR.

O letošní ročník soutěže Catalysts Coding Contest byl velký zájem a kapacita plzeňské lokace byla zcela vyčerpána. Celkem se v Plzni sešlo třicet odvážlivců, aby se přidali k dalším více než třem tisícům soutěžících z 34 měst v 16 státech a snažili se vyřešit programátorskou výzvu, kterou připravila společnost Catalysts. Do soutěže se zapojili nejen studenti ze škol a univerzit, ale i zkušení odborníci v oboru.

„Letošním tématem byla invaze mimozemšťanů a příběh měl opět sedm úrovní. Mimozemšťané se pohybovali po mapě a například v první úrovni šlo jen o predikci cílových pozic podle jednoduchých pravidel, v dalších úrovních byla pravidla pohybu složitější a v mapě přibyly i obranné mechanismy,“ uvádí Martin Maňák z FAV, organizátor soutěže v Plzni.

Nejlepší tým M&M, studenti Martin Brom a Martin Bruna, v poslední půlhodině soutěže úspěšně dokončili pátou úroveň a jako odměnu si kromě poháru odnesli SSD disk o kapacitě 1TB. V globálních výsledcích tento tým obsadil krásné 32. místo v konkurenci více než tisíce týmů. Výsledková listina plzeňské části je dostupná zde.

Velké poděkování patří firmě CertiCon a.s. - generálnímu partnerovi soutěže v plzeňské lokalitě, která sponzorovala věcné ceny pro nejlepší řešitele a společně s Platformou informačních technologií zajistila občerstvení pro soutěžící v průběhu soutěže.

Další příležitost soutěžit bude 6. listopadu 2019.

Galerie


Fakulta aplikovaných věd

Zuzana Majdišová

25. 03. 2019


Západočeská univerzita zahajuje přípravu nového strategického plánu

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

13. 09. 2019

Archeologové ze Západočeské univerzity našli v Letech hroby obětí holokaustu

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy

Fakulta filozofická

11. 09. 2019

Studuj a bav se vědou, radí výstava v mázhausu radnice

Univerzita Veřejnost Výstava

Celouniverzitní

27. 08. 2019