Fakultní nemocnice nutně potřebuje nové dárce krevních destiček

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Studenti vždy patřili k nejpočetnější skupině dárců, ale v posledních letech jich ubývá. Kromě dobrého pocitu, že pomohli, mohou získat také peněžní odměnu.

Je vám více než 18 let, vážíte nad 60 kg, jste v dobrém zdravotním stavu a hlavně máte chuť pravidelně pomáhat druhým? Hematologicko-onkologické oddělení Fakultní nemocnice v Plzni hledá nové dárce trombocytů neboli krevních destiček.

Ti, kteří už pravidelně darovat chodí, pomáhají lékařům léčit pacienty s nádorovým onemocněním krvetvorby. Dárců je ovšem méně, než kolik je potřeba, a studenti přitom vždy patřili k nejpočetnější skupině. V posledních letech jejich počet klesá a nemocnice je na kritické hranici, aby mohla plně uspokojit požadavky všech pacientů.

Kromě dobrého pocitu může dárce motivovat i částka 1000 Kč vyplácená za každý odběr. Chcete-li se stát dárcem krevních destiček, kontaktujte přímo Separační centrum Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Více informací najdete v přiloženém letáku.

Pavel KORELUS

16. 05. 2019

Na Západočeské univerzitě se učí i žáci Církevního gymnázia

Další vzdělávání Tisková zpráva Univerzita