ZČU na konferenci Zajištění bezpečnosti jaderných elektráren VVER

Beseda Úspěchy Veřejnost

Proděkan Fakulty strojní Jan Zdebor hovořil na vědecko-technické konferenci v Rusku.

Ruská společnost JSC OKB GIDROPRESS hostila 21. května jedenáctý ročník vědecko-technické konference Zajištění bezpečnosti jaderných elektráren VVER (vodou chlazený, vodou moderovaný energetický reaktor, pozn. red.). Akce se zúčastnilo více než 250 účastníků z 12 zemí, mezi nimiž nechyběl ani Jan Zdebor z Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni.

Proděkan pro spolupráci s praxí Fakulty strojní představil zprávu o jaderných elektrárnách s reaktory VVER v České republice a na Slovensku. Na pozvání organizačního výboru také předsedal večernímu zasedání.

O dojmech z konference a představení vlastní zprávy hovořil Jan Zdebor pro zpravodajský server AtomInfo.Ru. Stručně popsal i příspěvek, který přednesl na konferenci. „Moje zpráva je o zkušenostech a očekáváních. Dá se říci, že v České republice jsme měli štěstí - s ruskými kolegy jsme spolupracovali od samého počátku širokého rozvoje reaktorů VVER, a tak jsme mohli získat ohromné ​​zkušenosti. Je třeba podotknout, že naše zkušenosti se liší od zkušeností většiny ostatních zemí, v nichž byly jednotky s reaktory typu VVER postaveny. Získali jsme sovětský projekt a spolupracovali se sovětskými kolegy, ale naši návrháři byli zapojeni do druhého okruhu,“ uvedl.

Rozhovor v plném a původním znění si přečtěte přímo na serveru AtomInfo.Ru.

Vědecko-technická konference trvala do 24. května 2019 a zástupci ZČU se už nyní těší na její další ročník.

Fakulta strojní

Eva Krauzová

22. 05. 2019

Soutěžní florbal se na ZČU hraje už deset let. Naváže na loňský úspěch?

Sport Studenti Úspěchy

Fakulta strojní