Třináctá JuniorFEL rozdala diplomy

Další vzdělávání Spolupráce Univerzita

Žáci základních a středních škol poznávali během posledního srpnového týdne pracoviště a laboratoře Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.
Čtyřicet osm žáků základních i středních škol bude v dobrém vzpomínat na konec letošních prázdnin, který strávili na Západočeské univerzitě v Plzni. Fakulta elektrotechnická pro ně uspořádala další ročníky oblíbených letních škol JuniorFEL a [JuniorFEL²]. Žáci se jako vždy seznámili hravou a srozumitelnou formou se světem elektroniky a elektrotechniky, v pátek 30. srpna získali při slavnostní promoci diplomy.

JuniorFEL pro žáky 5. – 9. tříd základních škol a primy až kvarty víceletých gymnázií má za sebou po letošku 13. ročník, navazující [JuniorFEL²] pro středoškoláky se konala počtvrté. Ve značné převaze byli letos hoši, neboť JuniorFEL studovala pouze jediná dívka. Všichni studenti jako vždy během týdne navštívili oborově různá pracoviště a laboratoře Fakulty elektrotechnické, seznámili se s výrobou a distribucí elektrické energie, se základy elektrických obvodů, pronikli do tajů vysokonapěťových výbojů, stavěli a programovali roboty…

„Věřím, že se nevidíme naposledy, ale vrátíte se k nám nejen při dalších ročnících této akce, ale v budoucnu také jako naši studenti,“ říkal absolventům proděkan fakulty Jiří Hammerbauer, jenž všem také předával diplomy.

Ti, kteří během letní školy uspěli v soutěžích, převzali spolu s diplomy také věcné ceny.  Předávali jim je představitelé Krajského úřadu Plzeňského kraje, Magistrátu města Plzně a dalších partnerů.

                 

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

04. 09. 2019


Západočeská univerzita se studentům opět představí při Roku jedna

Studium Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

23. 09. 2019

Astronom Jiří Grygar přednášel na fyzikálním kempu

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Fakulta pedagogická

30. 08. 2019

Západočeská univerzita zve počtrnácté na Dny vědy a techniky

Tisková zpráva Věda Veřejnost

Celouniverzitní

17. 09. 2019