Evropští univerzitní hokejisté se poměřili s americkými hráči

Zápas mezi americkou a evropskou univerzitní ligou skončil vítězně pro americký tým.

V neděli 3. ledna se na plzeňském zimním stadionu odehrál souboj ACHA (American Collegiate Hockey Association) a EUHL (Evropské univerzitní hokejové ligy). Celkem padlo osm gólů, vítězem zápasu se stali Američané skórem 5:3.

Výběr EUHL si tak již třetí rok po sobě měl možnost změřit síly s týmem poskládaným z těch nejlepších hokejistů ACHA, který má více než stoletou tradici!

Jak vlastně Evropská hokejová liga vznikla? U jejího zrodu stálo před třemi lety hned několik hokejových nadšenců, mezi nimi i bývalý slovenský reprezentant a hráč NHL Ľubomír Sekeráš. Stovky hráčů se nechtěly po ukončení mládežnických soutěží vzdát hokeje, ale pokoušely se jej skloubit se vzděláním. Prostor pro tento druh realizace jim poskytla právě Evropská univerzitní hokejová liga, která vznikla podle vzoru zmíněné americké soutěže a evropská liga by se jí ráda jednou vyrovnala.

06. 01. 2016