Výstava CS Komiks v Galerii Ladislava Sutnara

2. října, 18:00

Galerie Ladislava Sutnara - Riegrova 11, Plzeň

Soutěž Veřejnost Výstava

Galerie Ladislava Sutnara a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara vás srdečně zvou na slavnostní otevření výstavy CS Komiks, které se uskuteční ve středu 2. října 2019 od 18 hodin.

Vstup: volný
Určeno pro: zaměstnance, studenty, veřejnost
Kontakt: Jan Van Woensel
Více informací na: https://fdu.zcu.cz/cz/2144-cs-komiks-v-galerii-ladislava-sutnara

Galerie Ladislava Sutnara v Plzni poprvé hostí soutěž v kreslení komiksů pro talentované studenty středních a vysokých škol v České republice a na Slovensku.

Cílem této soutěže, která je od roku 2011 pořádána jako bienále, je zmapovat českou a slovenskou scénu tvůrců komiksu z řad studentů, konfrontovat jejich práce a podpořit mladé autory v dalším rozvoji.

Odborná porota posledního 4. ročníku CS.KOMIKS.17 ve složení Tomáš Prokůpek (předseda poroty), Lucie Lomová, Barbora Lungová, Richard Vodička a Adela Hrivnáková vybrala z celkového počtu 68 soutěžních prací reprezentativní kolekci, díky které mají studenti příležitost představit se široké veřejnosti.

Soutěž CS.KOMIKS pořádá Rotary klub Brno City, slovenský Rotary klub Zvolen, francouzský Rotary klub Angoulême a Fakulta multimediálních komunikací UTB ve Zlíně ve spolupráci s dalšími institucemi.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

02. 10. 2019, 18:00

25 October
Univerzita Veřejnost Výstava