Výstavba tramvajové trati zkomplikuje příjezd k Fakultě aplikovaných věd

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Od pondělí 21. října povede k budově FAV provizorní cesta.

Budování nové trati tramvajové linky č. 4 pokračuje a od pondělí 21. října si vyžádá dopravní omezení v těsné blízkosti kampusu Západočeské univerzity. V místě, kde vznikne přejezd trati, totiž budou muset stavbaři uzavřít Technickou ulici – pocítí to především zaměstnanci, studenti i návštěvníci Fakulty aplikovaných věd a výzkumného centra NTIS, k nimž se právě Technickou ulicí přijíždí.

Náhradní příjezdová trasa k budově fakulty a centra povede staveništěm budoucí točny tramvají, která vzniká u Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara u křižovatky ulic U Letiště a Podnikatelská. K budově FAV a NTIS se bude od točny zajíždět po provizorní panelové cestě (viz mapa).

Řešení této dopravní komplikace je dočasné a automobily se budou moci do Technické ulice vrátit dříve než bude stavba celé trati hotová. Tramvaje by po prodloužené trati z bývalé konečné u Borského parku až k Západočeské univerzitě měly začít jezdit v polovině prosince.

Pavel KORELUS

18. 10. 2019

Fakulta pedagogická přijímá přihlášky ke studiu nového bakalářského programu Speciální pedagogika

Studium Tisková zpráva Univerzita