Úspěšné studentky ovládly komiksovou soutěž

Všechny stupně vítězů komiksové soutěže CZ.KOMIKS.15 obsadily studentky Sutnarky.

Třetí ročník soutěže středních a vysokých uměleckých škol patřil studentkám Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Absolutní vítězka Kamila Pokorná pojede koncem ledna se svým vítězným komiksovým příběhem Slyš mě na největší evropský festival komiksu do francouzského města Angouleme. Na druhém a třetím místě se umístily Ester Kuchyňková (komiks Procházka) a Anna Kucharčíková (komik Ecce Homo), které obdrží věcné ceny na zahájení výstavy CZ.KOMIKS.15 v brněnské Galerii Vaňkovka v květnu 2016.

Poprvé se soutěž letos otevřela i studentům ze Slovenska, kteří do soutěže přihlásili 23 prací a převážně se jednalo o studenty středních škol. Z těsného souboje vyšla vítězně Ema Lavríková z gymnázia ve Spišské Nové Vsi s komiksem Prečo je na svete bieda. Druhé místo patří Broně Markotánové ze Soukromé střední umělecké školy ve Zvolenu za komiksový příběh Stop killing animals a třetí místo Barboře Švábenské z téže školy za komiks The Cat.

Kateřina Martínková

20. 01. 2016