Brdy jsou otevřeny turistům i vědeckému poznávání

Autorský kolektiv z katedry geografie fakulty ekonomické o nich zpracoval odbornou studii.

Má název „Potenciál udržitelného rozvoje obcí Plzeňského kraje v západní části Brd“ a vznikla v minulém roce v rámci grantového úkolu „Analýzy pro Plzeňský kraj“ s finanční podporou Plzeňského kraje. Studie je dostupná na stránkách katedry geografie včetně mapových příloh.

Cílem studie je poukázat na potenciál rozvoje v západní části zrušeného Vojenského újezdu Brdy a v přilehlých obcích (tedy na území Plzeňského kraje), na jeho limity a navrhnout možnosti šetrného a hlavně udržitelného rozvoje území. Vojenský újezd Brdy byl zrušen k 31. 12. 2015 a od 1. 1. 2016 je vyhlášena Chráněná krajinná oblast Brdy k zajištění ochrany přírody a krajiny části území Brdské vrchoviny.

Kamila Kolářová

19. 01. 2016