Město plánuje rozšířit spolupráci s elektrotechnickou fakultou

Vedení Plzně navštívilo fakultu i nově dokončené centrum RICE.

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký a jeho ekonomický náměstek Pavel Kotas se sešli ve středu 20. ledna s vedením elektrotechnické fakulty. Vzhledem k tomu, že podpora technického vzdělávání je jednou z priorit města, chce jeho vedení dále rozšiřovat spolupráci na zcela konkrétních projektech právě s elektrotechnickou fakultou. „Vyvíjíte věci, které můžeme v běžném životě města využít,“ vyjádřil se k výsledkům fakulty náměstek Pavel Kotas.

Děkan Jiří Hammerbauer a další zástupci vedení fakulty představili primátorovi například spolupráci s plzeňskými dopravními podniky na obnovení vozového parku a proměně infrastruktury. Diskutovalo se také o organické fotovoltaice a energetické soběstačnosti, standardizaci vozidel a rozvíjející se elektromobilitě.

Fakulta elektrotechnická

21. 01. 2016