Podnikatelská mise v Malajsii přinesla memorandum s univerzitou Malaya

Spolupráce Úspěchy Věda

Západočeská univerzita v Plzni uzavřela Memorandum o porozumění s univerzitou Malaya v Malajsii.

Zástupci Fakulty elektrotechnické Aleš Hamáček, Radek Polanský, Jan Řeboun a Radek Soukup převzali 18. listopadu v Kuala Lumpur Memorandum o porozumění mezi Západočeskou univerzitou v Plzni a univerzitou Malaya v Malajsii. Stalo se tak v rámci podnikatelské mise do Malajsie a Vietnamu.

Oficiálnímu předání memoranda přihlíželi ministr životního prostředí Richard Brabec, velvyslanec ČR v Malajsii Ivan Hupcej, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a místní ministryně energetiky, vědy, technologií a životního prostředí Yoe Bee Yin.

Předávací ceremoniál se uskutečnil během podnikatelského fóra, při němž Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické také prezentovalo výsledky svého výzkumu v oblastech smart textilií a likvidace mikrobiálních znečištění v kapalinách.

Fakulta elektrotechnická

Iveta Pangrácová

19. 11. 2019

Na Fakultě strojní ZČU vznikl UNI.Space