Galerie Českých center připravila výstavní projekt Svoboda. Podíleli se na něm studenti Sutnarky

Univerzita Veřejnost Výstava

Svoboda: Pohled mladé generace zní celý název výstavy, která je od středy 13. listopadu k vidění v Galerii Českých center.

Jak vnímají současní studenti pojem „sametová revoluce", od které letos uplyne 30 let? S jakými hodnotami si spojují listopadové události a co pro ně znamená svoboda? Grafické a umělecké ztvárnění svobody poodkrývá pohled mladé generace na neustále aktuální téma vyjádřené formou plakátů, uměleckých objektů a šperků.

Do projektu Galerie českých center se zapojili studenti magisterského ateliéru Grafický design Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni pod vedením profesora Rostislava Vaňka a Kristiny Fišerové a dále studenti ateliéru K.O.V. Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením Evy Eisler.

Autorem koncepce výstavy je student Matěj Matouš, vizuál výstavy vytvořil Tomáš Holub a na celý realizační tým dohlížela studentka Tereza Kovářová. Spodní patro galerie patří Janu Chabrovi a jeho zpracování lidských práv.

Výstava je v Galerii Českých center k vidění do 25. listopadu. Zároveň s ní odstartoval mezinárodní projekt, do kterého se v průběhu roku 2020 prostřednictvím Českých center ve světě zapojí studenti uměleckých škol v zahraniční, aby také oni umělecky ztvárnili svůj pohled na téma svobody.

Foto: Petr Našic

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

22. 11. 2019


Pomůcky z Fakulty zdravotnických studií budou pomáhat na porodním sále v Klatovské nemocnici

Spolupráce Studenti Veřejnost

Fakulta zdravotnických studií

20. 11. 2020

Ve výzkumném centru RICE vyvinuli inovativní systém pro kompenzaci zemních poruch

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy

Fakulta elektrotechnická

10. 11. 2020

Vládní protiepidemická opatření se zmírňují

covid-19 Studenti Studium

Celouniverzitní

23. 11. 2020