Dny otevřených dveří přilákaly řady uchazečů

Během ledna otevřely postupně všechny fakulty své dveře a zájem potencionálních studentů byl značný.

Zatímco již tradičně jako první přivítala zájemce o studium fakulta umění a designu Ladislava Sutnara na konci října, stěžejním se stal začátek letošního roku. V rozmezí od 11. ledna do 27. ledna se postupně představily středoškolákům všechny fakulty, katedry i výzkumná centra. Podívat se do zázemí univerzity, případně si vyzkoušet v praxi její přístroje a vynálezy využilo mnoho potencionálních studentů. Nabité byly i posluchárny, kde se uchazeči dozvídali o podmínkách příjimacího řízení, průběhu studia či možného uplatnění.

Díky speciálním štítkům například fakulta aplikovaných věd zjistila, že na její Dny otevřených dveří dorazilo 130 žen a 303 mužů a strávili tu průměrně 171,3566 minuty. Fakulta zdravotnických studií zase evidovala téměř 400 zájemců o studium, přičemž největší zájem projevovali studenti o obor všeobecná sestra a fyzioterapie. Na fakultě strojní byla již tradičně největším tahákem jejich formule a elektromotorka. Na právnické fakultě studenti mohli hovořit s emeritními ústavními soudci Stanislavem Balíkem a Vlastou Formánkovou, elektrotechnická fakulta zase představila nově otevřené výzkumné centrum RICE.

Fakulta aplikovaných věd

Fakulta ekonomická