Zámek Nečtiny se připravuje na další sezonu

Univerzita Veřejnost Zaměstnanci

Od letošního roku je školicí a rekreační zařízení Západočeské univerzity na zámku v Nečtinech nově otevřeno celoročně. Návštěvníky láká na ideální podmínky ke klidné rekreaci v přírodě i na prostředí pro pohádkové svatby.

Klidné, čisté a turistickým ruchem nepřetížené prostředí nabízí návštěvníkům školicí a rekreační středisko Západočeské univerzity na zámku Nečtiny. Památka v krásné krajině severního Plzeňska stále rozšiřuje nabídku služeb, zvyšuje standard ubytování, stravování i volnočasového vyžití a ani v nadcházející sezoně tomu nebude jinak. Od letošního roku bude zámek například nově otevřen celoročně a návštěvníci si mohou na své přijít v každém ročním období. Provoz zámku významně neomezí ani jeho postupná rekonstrukce.

Nečtinsko je ideální k rekreaci s dětmi či seniory nebo pro milovníky klidnějších turistických oblastí. Okolí zámku nabízí například síť cyklostezek s velmi zajímavou barokní tematikou, která je svým způsobem unikátní a pro vyznavače cyklotoulek velmi přitažlivá. Z tohoto důvodu jsme zakoupili také elektrokola a koloběžky a v současné době připravujeme další nové projekty.

Ubytovací kapacity v historickém prostředí zámku jsou vhodné pro menší i větší skupiny, nezbytnou součástí pobytů je také výborná kuchyně. Zámek může sloužit školám v přírodě stejně jako sportovcům, firmám a společnostem nebo také svatebčanům, kteří si mohou své „ano“ říci v historické kapli či v zámecké zahradě pod korunami stoletých stromů.

Zámek Nečtiny coby jednoduchou renesanční stavbu nechal v polovině 16. století vystavět Florián Gryspek z Gryspachu, v 17. a 18. století jej rozšířil rod Kokořovců a největší přestavby doznal v 19. století, kdy patřil francouzsko-německému rodu Mensdorf-Pouilly. Po roce 1945 v zámku sídlilo zemědělské odborné učiliště, objekt sloužil jako škola a internát pro žáky, v roce 1964 zámek vyhořel a šest let poté se stavbu podařilo zrenovovat. Od roku 1958 je zámek Nečtiny na seznamu kulturních památek ČR.

Více informací naleznete na webových stránkách zámku.

Galerie


Školicí a ubytovací zařízení v Nečtinech

Celouniverzitní

Štěpánka Špilerová

27. 02. 2020


Děkan Fakulty strojní ZČU Milan Edl byl zvolen prezidentem sdružení Czech Smart City Cluster

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

Fakulta strojní

03. 02. 2021

UJP spustil přihlášky na Mezinárodní letní jazykovou školu

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

15. 02. 2021

Studentka a student Fakulty ekonomické navrhli plakáty na podporu očkování

covid-19 Studenti Veřejnost

Fakulta ekonomická

12. 02. 2021