Konference Jaderných dnů 2020

23. září, 10:30

Budova Fakulty aplikovaných věd, Technická 8, 301 00 Plzeň

Konference Veřejnost Výstava

Hlavním tématem celostátní konference jubilejního 10. ročníku Jaderných dnů je Nový jaderný zdroj pro ČR – stav přípravy v roce 2020. Bude se konat online.

Vstup: vstup zdarma po předchozím přihlášení
Více informací na: www.jadernedny.cz

Celostátní konference zahájí jubilejní ročník 10. Jaderných dnů, záštitu nad ní a nad výstavou převzali Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu ČR, a Miroslav Holeček, rektor Západočeské univerzity v Plzni.

Na základě mimořádného opatření KHS Plzeňského kraje o omezení osobní přítomnosti studentů na Západočeské univerzitě proběhnou letošní Jaderné dny on-line.

Zahajovací konferenci je možné sledovat na YouTube, přesný odkaz bude zveřejněn na webových stránkách Jaderných dnů www.jadernedny.cz.

Během konference zaznějí zásadní témata v oblasti jaderné energetiky v České republice. Konference přiblíží, jaké budou nové projekty pro oblast jaderné energetiky, jaká je aktuální situace a budoucí vývoj systémů kontroly a řízení jaderných elektráren. Představí nové materiály, technologie a turbíny pro jaderné elektrárny a možnosti odběrů tepla pro dálkové vytápění. Konference se dotkne také často zmiňovaného tématu vyřazování jaderných elektráren a dlouhodobého skladování radioaktivního odpadu. Účast potvrdily významné osobnosti z oblasti jaderné energetiky.

Pro účast na konferenci je potřeba se přihlásit

Fakulta strojní

Eva Krauzová