Pražské vouchery mohou na ZČU přivést podnikatele z hlavního města

Spolupráce Transfer Univerzita

Program šitý na míru malým a středním podnikům má v aktuální čtvrté výzvě k dispozici 480 milionů Kč.

Výzkumníci Západočeské univerzity v Plzni mají šanci navázat cenný kontakt s pražskými firmami. Posloužit k tomu může 4. výzva programu Pražský voucher, do níž lze podávat žádosti až do 17. září. Pražský voucher je sice pouze pro firmy z Prahy, nicméně výzkumníci ZČU mohou pražské podnikatele na tuto příležitost upozornit s tím, že ti úspěšní pak mohou svůj výzkum uskutečnit právě v Plzni.

Program je šitý na míru malým a středním podnikům. K dispozici má 480 milionů Kč, které lze čerpat v oblastech inovací, marketingu a PR, osobního rozvoje a prezentace v zahraničí.

Inovační voucher poskytuje podporu 75 % do rozpočtu 500 000 Kč a podporu 50 % při rozpočtu 500 000 Kč a více. Maximální výše dotace je 2 000 000 Kč.

Příjem žádostí o poskytnutí voucheru pro inovační projekty probíhá od 24. 7. do 17. 9. 2020.

Detailní informace k programu jsou zveřejněny na webu Pražského voucheru, případně ve videu.

Projekt na ZČU administruje odbor Transfer a smluvní výzkum, kontaktní osobou je Veronika Čiháková (cihakov@rek.zcu.cz , 37763 1067).

Odbor transfer a smluvní výzkum

Radana Polešáková

04. 08. 2020

Díky projektu DESING+ opět poznaly desítky studentů, co je mezioborová spolupráce