Studenti ZČU ocenili při Finále Plzeň film Vlastníci a seriál Bez vědomí

Spolupráce Studenti Veřejnost

Ani při letošním ročníku filmového festivalu Finále Plzeň nechyběla Studentská porota ZČU. Podívejte se, jaké filmy či seriály její členy zaujaly tentokrát.

Ve středu 30. září skončil 33. ročník filmového festivalu Finále Plzeň. Svátek tuzemské kinematografie, který se kvůli jarnímu nouzovému stavu musel konat až nyní, uzavřelo tradiční udílení cen včetně cen Studentské poroty ZČU, jež k festivalu už neodmyslitelně patří.

Co tedy studenty oslovilo nejvíce?

Zlatého ledňáčka za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film udělili hořké komedii Jiřího Havelky Vlastníci s Terezou Ramba, Vojtěchem Kotkem, Dagmar Havlovou, Jiřím Lábusem a dalšími.

Zlatého ledňáčka za nejlepší dokumentární film od studentů získal snímek Grety Stocklassa  Kiruna – překrásný nový svět o švédském městě, jehož část se propadá kvůli nedalekému těžebnímu průmyslu.

Zlatého ledňáčka za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii seriálová tvorba přiřkli studenti seriálu Ivana Zachariáše Bez vědomí v hlavních rolích s Táňou Pauhofovou a Martinem Myšičkou.

Zlatého ledňáčka za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii film a minisérie získalo od studentů televizní drama Jiřího Stracha Klec s Jiřinou Bohdalovou a Kryštofem Hádkem.

Kompletní výsledky najdete na webu festivalu.

Oceněným tvůrcům gratulujeme a studentům děkujeme za reprezentaci  Západočeské univerzity při významné kulturní události.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

01. 10. 2020


Západočeská univerzita má nový intranet

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

12. 04. 2021

Do podoby zastávek veřejné dopravy v Plzni mohou promluvit mladí designéři

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

08. 04. 2021

Od praxe k teorii a zpět. Vyšla nová publikace o výuce češtiny

Absolventi Další vzdělávání Studenti

Fakulta pedagogická

15. 04. 2021