Nejlepší studentské práce se představí v Ústí nad Labem

Výběr ze studentské tvorby ateliérů grafického designu a vizuální komunikace se budou prezentovat v galerii Armaturka.

Ústecká galerie Armaturka bude od čtvrtka 3. března až do 14. dubna hostit výstavu nejlepších prací studentů fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, které vytvořili pod vedením pedagogů Františka Stekera, Ditty Jiřičkové a Kristýny Fišerové. Právě ateliéry grafického designu a vizuální komunikace se každoročně těší velkému zájmu uchazečů o studium. Ti, kteří uspějí, pak získávají možnost účastnit se mnoha workshopů a pracovat na atraktivních zakázkách. Plakátová tvorba, která se v Ústí nad Labem představí především, je jednou z nejatraktivnějších disciplín, kdy mají studenti možnost ztvárnit známá témata – ať už se jedná o film, hudbu nebo knihy. Samozřejmostí jsou také témata abstraktní, kdy se fantazii meze nekladou a studenti mají možnost volně reflektovat pojmy jako holocaust, kampaň Červeného kříže a mnoho dalšího.

Kateřina Martínková

01. 03. 2016