Šachisté změří na ZČU své síly

Centrum logických her na fakultě aplikovaných věd připravilo na 28. května Memoriál prof. Miroslava Šimandla.

Prof. Miroslav Šimandl (1954-2015), někdejší prorektor pro výzkum a vývoj Západočeské univerzity v Plzni, se významně zasloužil o vybudování výzkumného centra Fakulty aplikovaných věd ZČU „NTIS – Nové technologie pro informační společnost“ a rozvoj celé univerzity. Kromě toho byl výborným šachistou. Na jeho památku se proto ZČU rozhodla uspořádat šachový turnaj, nesoucí jeho jméno. První ročník odstartuje v sobotu 28. května v 9.30 ve studovně fakulty aplikovaných věd v areálu kampusu ZČU v Plzni na Borských polích. Bude se hrát v jedné skupině švýcarským systémem na devět kol, tempem hry 2 x 25 minut na partii, maximální počet hráčů je 60. Role rozhodčích se ujmou Petr Herejk a Václav Hrdlička ze Šachového klubu 64 Plzeň. Hlásit se můžete již nyní na stránkách Centra logických her. Na vítěze čekají finanční a věcné ceny.

Centrum logických her se nachází v prostorách studovny fakulty aplikovaných věd. Je určeno nejen pro studenty a zaměstnance fakulty, ale pro všechny příznivce šachu a logických her z Plzně a blízkého okolí. Centrum je moderně vybaveno a slouží jako multifunkční prostor pro studium a pořádání turnajů a nejrůznějších vzdělávacích akcí.

Kamila Kolářová

23.05.16

Univerzita běžela s rektorem

17.05.17