Autorem nového loga pro projekt Bezpečná Plzeň je student FDULS

Návrh studenta Lukáše Pčolky zvítězil v soutěži na nové logo projektu Bezpečná Plzeň, který se dříve jmenoval Bezpečné město.

Ruka v logu symbolizuje tři složky, které se na bezpečnostním projektu podílejí: Magistrát města Plzně, Městskou policii Plzeň a Policii ČR. Dům je symbolem samotného města. Symboly jsou doplněné o typografii, jejíž proporce opticky reagují na ostré i oblé tvary loga.

Webové stránky projektu, které budou brzy spuštěny pod novým názvem a s novým logem, poskytují informace týkající se bezpečnosti a veřejného pořádku, umožňují lidem obracet se s podněty na starosty jednotlivých městských obvodů i městskou a státní policii. Web je tak důležitým nástrojem komunikace, díky kterému magistrát získává zpětnou vazbu od občanů.

Lenka Kodýtková

21. 04. 2016