Fakulta hostila generálního konzula Ruské federace

Generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Nikolajevič Ledenev se ve středu 20. dubna setkal se zástupci filozofické a pedagogické fakulty a ústavu jazykové přípravy

Po protokolárních záležitostech seznámil vedoucí oddělení slavistiky Jiří Korostenski generálního konzula se stavem výuky ruského jazyka na filozofické fakultě a informoval jej o spolupráci s partnery z ruských univerzit v Kirově a Karačajevo-Čerkesku. Stejně tak Michaela Pešková představila výuku ruštiny na fakultě pedagogické. O práci Ruského centra a právě probíhajících akcích hovořila Vlasta Klausová.

Generální konzul velmi ocenil vzrůstající zájem o výuku ruského jazyka v našem regionu, speciálně na filozofické fakultě, věcně pohovořil s přítomnými studenty z partnerské univerzity v Kirově, navrhl možné formy spolupráce s konzulátem Ruské federace v Karlových Varech a tlumočil nabídku zástupců prestižní moskevské diplomatické školy MGIMO na možnou spolupráci.

Fakulta filozofická

Kateřina Kvasničková

22.04.16

Repliky ostatků Jana Nepomuckého vznikly díky spolupráci doktorandů ZČU