Letošní Plzeňské rozhovory se zaměří na soužití člověka a stroje

Konferencí Plzeňské rozhovory II v Moving Station na plzeňském Jižním Předměstí oslaví 12. května Západočeská univerzita v Plzni 25. výročí svého založení.

Druhý ročník obnovených Plzeňských rozhovorů II se zaměří na téma "Člověk a stroj: soužití, nebo souboj?" Téma koresponduje s mottem letošních oslav 25 let ZČU: "Jste připraveni na čtvrtou průmyslovou revoluci? My ano." a zavede nás do světa současné i budoucí reality, ve které stroje a roboti budou hrát stále větší úlohu. Přední odborníci z Čech a USA ve svých příspěvcích zhodnotí, zda tato úloha představuje soužití a spolupráci, ze které budou moci lidé těžit, či souboj mezi člověkem a strojem. Po každém příspěvku bude prostor na dotazy a krátkou besedu. Akce bude simultánně tlumočena.

Dopolední blok začíná v 10 hodin a vystoupí v něm Karen Panetta z univerzity v Massachusetts a Eva Žáčková z výzkumného centra ZČU Nové technologie. V odpoledním bloku, který potrvá do 17 hodin, se představí Christopher Harris z univerzity v New Yorku a Michal Pěchouček z pražského ČVUT. Účast na konferenci je zdarma, pouze je třeba se předem zaregistrovat.

První ročník obnovených Plzeňských rozhovorů II uspořádala Západočeská univerzita v Plzni loni v květnu v Techmania Science Center na téma Nové technologie a společnost. Navázala tak na tradici, která vznikla v Plzni v roce 1997, roku 2006 však byla přerušena. Akci organizuje univerzitní americké centrum US Point ve spolupráci s velvyslanectvím USA.

Galerie


Na loňských Plzeňských rozhovorech vystoupila s příspěvkem i Tamara Newberger, manželka velvyslance USA v ČR Andrewa Schapira (na snímku s rektorem Miroslavem Holečkem).

Ústav jazykové přípravy

Kamila Kolářová

25.04.16


Dušan Majer odpoví, jaká je budoucnost SpaceX


Studentské organizace

27

14.03.18


Akademici Plzeň budou hrát pro děti ze škol


Studentské organizace

21

05.03.18


Co chybí univerzitnímu areálu na Borech, aby se změnil v kampus snů? Řekněte nám to v dotazníku


Celouniverzitní

224

13.03.18