Malebné mordy uvidíte v galerii Nad Schody

Nová výstava ateliéru Komiks a ilustrace pro děti rohodně není pro slabší povahy.

V květnu galerie Nad schody (Fakulta elektrotechnická ZČU) uvede tři příběhy z cyklu Malebné mordy. Studentky Lenka Šimečková, Tereza Valášková a Nikola Hrušková zpracovaly slavné detektivní literární předlohy. Diváci si tak mohou připomenout dobrodružství Sherlocka Holmese či příběh z dostihového prostředí Stříbrný Lysáček, okusit děsuplnou romantiku Edgara Allana Poea v povídce Černý kocour a litovat nad ztraceným pokladem v Čapkových Čintamanech a ptácích.

Napětí doplní autorský příběh Jany Vobořilové nazvaný Tma, který vznikl v rámci letošní soutěže CZ komiks.

Kateřina Martínková

03.05.16

Závěrečný seminář Jaderných dnů hostil odborníky na jadernou energetiku

19.05.17