Studenti oboru zdravotnický záchranář uspěli v soutěži zdravotnických týmů

V konkurenci osmnácti družstev z celé republiky se tým z fakulty zdravotnických studií umístil na skvělém třetím místě.

V Dobřichovicích a v Mníšku pod Brdy se ve dnech 6. – 8. května konal již 8. ročník metodické soutěže SOS Extreme pro profesionální, studentské a laické zdravotnické týmy testující odborné znalosti a fyzickou a psychickou odolnost všech zasahujících.

Za Fakultu zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni se soutěže účastnila tři družstva. Účast na této metodické soutěži, i přes velkou psychickou i fyzickou zátěž, byla pro studenty oboru zdravotnický záchranář velkým přínosem, neboť si zde mohli výborně ověřit doposud nabyté znalosti a dovednosti, ponaučit se z vlastních chyb a pochytit mnoho nového.

Tým nazvaný Plzeň 1 složený ze studentů 3. ročníku oboru zdravotnický záchranář (Klára Gillernová, Aneta Počtová, Michal Podzimek a Veronika Vochová) vybojoval třetí místo a získal tak pro fakultu zdravotnických studií vítězný pohár a diplom.

Fakulta zdravotnických studií

Eva Pfefferová

09.05.16

Na univerzitě vystoupí prezident Hospodářské komory ČR