Konference na téma Směřování a budoucnost domácí péče v letech 2022–2023

16. května, 08:30

Fakulta zdravotnických studií ZČU, Husova 11, Plzeň 3

Konference Spolupráce Veřejnost

Fakulta zdravotnických studií (FZS) Západočeské univerzity v Plzni zve na konferenci o budoucnosti domácí péče, která byla do dnešní doby zanedbaným tématem a nebyla považována za segment zdravotní péče.

Vstup: Účastnický poplatek
Více informací na https://www.gremiumdp.cz/mymservice/zobrazit-pdf-doc?name=konferenceplzpoz&scale=1.5

Pod záštitou katedry ošetřovatelství a porodní asistence FZS se uskuteční konference Grémia managerů domácí péče.

Segment domácí zdravotní péče v ČR zastupuje několik sdružení, jedním z nich je právě Grémium managerů agentur domácí péče, z.ú. Jeho hlavním úkolem je na základě plné moci zastupovat co nejvíce agentur domácí péče na jednáních Ministerstva zdravotnictví ČR a zdravotních pojišťoven. Jednání se mohou týkat například smluvních podmínek, hodnoty bodu, regulací nebo zařazení nových výkonů pro home care. Snahou je, aby domácí péče byla chápána jako segment zdravotní péče, který může významným způsobem ovlivnit náklady na specializovanou ambulantní a lůžkovou péči a snížit počet rehospitalizací.

Grémium poskytuje svým členům i zmocnitelům podklady a informace, které jsou mnohým poskytovatelům velmi těžko dostupné. Podstatou fungování grémia je maximální pomoc a podpora agentur domácí péče, hlavním cílem je sjednání co nejvýhodnějších podmínek v oblasti úhrad a vykazování péče.

Záměrem katedry ošetřovatelství a porodní asistence je nyní vzdělávacími aktivitami podpořit neformální pečující, spolupráce s agenturami domácí péče je tedy velmi aktuální. Koncept neformální péče není v České republice v současné době dostatečně zmapován.

Detailní program konference naleznete v níže přiložené pozvánce.

Fakulta zdravotnických studií

Lucie Benešová