Soutěž Národní cena za studentský design 2022 je vyhlášena

Soutěž Studující Výstava

Design Cabinet CZ vyhlašuje společně s nadací SUTNAR – nadací Radoslava a Elaine Sutnarových 32. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design 2022. Letos soutěží práce z nejširšího spektra zahrnutého pod termínem vizuální komunikace.

Přihlásit se mohou práce, které vznikly po 1. lednu 2019 (do 30. 6. 2022) a spadají do kategorií vizuální komunikace / grafický design (plakáty, knihy, brožury, vizuální styly, typografie, navigační systémy, experimentální přístupy v grafickém designu, grafický design v mezioborové spolupráci aj.), užitá a reklamní fotografická tvorba vztahující se k designu, graffiti, digitální média, motion design aj.

Přihlášené práce musí být vytvořeny po 1. lednu 2019 a nesměly se zúčastnit některého z předchozích ročníků soutěže. Soutěže se mohou zúčastnit studenti univerzit, vysokých škol, vyšších a středních odborných škol, kteří ukončili studium nejpozději v letním semestru 2021, za své školy nebo za sebe. Přijímány jsou jak práce českých, tak zahraničních studentů. Soutěž je anonymní. Práce hodnotí tři na sobě nezávislé poroty.

Přihlašuje se on-line přes web studentskydesign.cz do 30. 6. 2022. Registrační poplatky zůstávají stejné 1 000 Kč (za jednotlivou práci) jako posledních 15 let.

Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara si zjistí u svého vedoucího pedagoga, zda jim bude fakulta plně hradit registrační poplatek (1000 Kč), nebo jej budou hradit sami. V případě, že poplatek bude hradit fakulta, uvedou do přihlášky jako osobu zodpovědnou za fakturaci Lenku Thomayer Opatrnou (lopatrna@fdu.zcu.cz, 377 63 6719).

O dalším průběhu (placení příspěvku, přidělení registračního čísla, získání nominace a postupu do mezinárodního kola a s ním spojené odevzdávání fyzických prací) budou účastníci informováni e-mailem a na webových stránkách designcabinet.cz a studentskydesign.cz.

Výstavy

Výstava nominovaných prací Nominace!!! bude od 7. 9. do 30. 9. 2022 v Galerii GAFA v kreativním prostoru DEPO2015.

V Praze proběhne výstava oceněných prací Nový (z)boží v Galerii ČS v Rytířské ulici v prosinci 2022.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne v DEPO2015 v Plzni 30. 9. 2022

Lenka THOMAYER OPATRNÁ