Cena Miroslava Ivanova míří na filozofickou fakultu

13. května obdržel Roman Kodet z katedry historických věd prestižní Cenu Miroslava Ivanova pro autory do 39 let za významné dílo literatury faktu Války samurajů.

Cenu každoročně na mezinárodním festivalu Svět knihy uděluje Klub autorů literatury faktu, město Jaroměř-Josefov a Správa odkazu Egona Ervína Kische. Tento rok ji obdržel Roman Kodet za knihu Války samurajů. Konflikt starého Japonska 1156–1877, vydanou nakladatelstvím Epocha v roce 2015.  Oceněné dílo analyzuje vojenské a politické dějiny Japonska v éře vlády samurajských rodů a zasazuje je do souvislostí kulturní a sociální historie země vycházejícího slunce a také do širšího kontextu dějin Dálného východu.

Fakulta filozofická

Martina CHALUPSKÁ

23.05.16

Softwary vědců z výzkumného centra NTIS pomáhají vyhledávat v audiovizuálních archivech