Akce Plzeňské dvorky zpřístupní i budovu filozofické fakulty

Nadace 700 let města Plzně pořádá v sobotu 28. května akci s názvem "Plzeňské dvorky", která má za cíl zpřístupnit běžně uzavřené dvorky historických objektů v centru města.

Všechny dvorky uvedené v programu budou volně přístupné od 10 do 18 hod. Trasu je možné absolvovat také s průvodcem, a to v 10, 12, 14 a 16 hodin z výchozího bodu Sedláčkova 38. Na tuto prohlídku je nutné si zakoupit vstupenku (50 Kč/osoba). Vstupenky jsou v prodeji denně od 10 do 18 hodin v Muzeu strašidel na náměstí Republiky, které najdete v suterénu hotelu Central.

Současně se zpřístupněním dvorku v Sedláčkově ulici 38, kde sídlí děkanát filozofické fakulty, zde proběhne i den otevřených dveří laboratoří kateder archeologie a antropologie. Zájemci si mohou prohlédnout také dvorek budovy ZČU v Jungmannově ulici č. 1.

Fakulta filozofická

Martina CHALUPSKÁ

23.05.16

Přijďte podpořit studenty a učitele v soutěži Vyzyvatelé