Ateliér Keramický design na festivalu art designu Křehký Mikulov

Spolupráce Veřejnost Výstava

Na festivalu, který letos slaví desetileté výročí, mohou návštěvníci do 5. června vidět mimo jiné první společnou výstavu prací studentů ateliérů keramiky vysokých uměleckých škol Česka a Slovenka. Nechybí zde ani ateliér Keramický design Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

V domě U Divokého muže, který se nachází jen pár minut chůze od mikulovského zámku, jsou k vidění práce ateliérů keramiky a porcelánu Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, pražské UMPRUM, bratislavské VŠVU a také Sutnarky. Plzeňský ateliér Keramický design je zastoupen ukázkami prací bývalých i současných studentů, které vznikly pod vedením Gabriela Vacha. Vystavují absolventi Šárka Ištvánová, Alena Lišková, Zuzana Černáková a Tomáš Černý, a studentky Manka Lustigová, Veronika Zálešáková a Anna Šupolíková.

Spojení, Anna Šupolíková, diplomová práce

kolekce Bau, Šárka Ištvánová, klauzurní práce