První místo v mezinárodní soutěži obalového designu putuje na Sutnarku

Student fakulty designu a umění Matěj Peca uspěl v neuvěřitelné konkurenci a porazil přes sedm set studentů a designérů ze 46 zemí světa. Jeho víceúčelový obal na pizzu získal 1. místo v soutěži Young Package 2016.

Matěj Peca zvítězil se svým návrhem nazvaným Pizza Box – Pizza Bin. Jedná se o obal na pizzu, který se po svém primárním použití lehce a snadno promění v odpadkový koš. Podle porotců jeho návrh dokonale vystihl zadání soutěže. „Sekundární funkce obalu je naprosto přirozená, transformace obalu na odpadkový koš je velmi snadná. Oproti ostatním obalům tento jasně vyniká. Nejedná se pouze o vizi nebo nápad, ale o zcela hotovou věc,“ popisuje obal předseda poroty soutěže, obalový designér Jan Činčera.

Young Package je mezinárodní soutěž v obalovém designu, která letos vstoupila již do 21. ročníku. Za dobu své existence si vydobyla mezinárodní reputaci a specifické postavení mezi soutěžemi pro mladé designéry.

Více informací a výsledky soutěže jsou k přečtení na jejích stránkách.

Kateřina MODRÁ

30.05.16

Přednáška představí současné trendy a možnosti publikování v excelentních vědeckých časopisech

15.06.17