Sbory z pedagogické fakulty vystoupí na festivalu duchovní hudby

Ve středu 8. června od 19 hodin se v chrámu sv. Bartoloměje v Plzni rozezní hlasy Dívčího akademického sboru a Plzeňského akademického sboru.

Katedra hudební kultury pedagogické fakulty srdečně zve na slavnostní koncert Jakub Jan Ryba – skladatelská osobnost města Plzně, který se koná v rámci 20. ročníku Evropského festivalu duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald a je také příspěvkem k oslavám 25. výročí založení ZČU. Vystoupí zde všechna hudební tělesa fungující na katedře hudební kultury, tedy Dívčí akademický sbor, Plzeňský akademický sbor, komorní orchestr Consortium musicum a sólisté - absolventi oboru sólový zpěv. Posluchači uslyší kromě jiného obnovenou premiéru dvou skladeb J. J. Ryby, které věnoval Plzni a jejichž první provedení zaznělo právě v katedrále.

Přesný program a více informací o festivalu najdete na jeho stránkách.

Kateřina MODRÁ

01.06.16

Konference ESCO 2018 přiblížila trendy ve výpočetních metodách

Fakulta elektrotechnická

19.06.18

Co skrývá česko-německé pohraničí?

Fakulta filozofická

07.06.18