Přijďte si poslechnout Dana Bártu a kapelu Illustratosphere

Koncert určený všem milovníkům vynikající muziky se uskuteční ve středu 19. října od 21 hodin v DEPO2015. Narozeninové vstupné je stanoveno na symbolických 125 korun.

Koncertem Dana Bárty a kapely Illustratosphere pokračují letošní oslavy 25. výročí založení Západočeské univerzity v Plzni. Jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí Dan Bárta vystoupí v doprovodu kapely Illustratosphere ve složení: Filip Jelínek – klávesy, trombon, perkuse, Robert Balzar – kontrabas a basa, Míra Chyška – kytara a Jiří Slavíček – bicí. 

Dan Bárta se tak na chvíli vrátí do Plzně, k níž má řadu vazeb a s univerzitním prostředím jej spojuje mnohé, včetně toho, že se sám nedávno stal studentem – na Ostravské univerzitě začal studovat aplikovanou ekologii. Jak sám říká, v Plzni strávil část svého mládí, studoval nástavbu po střední škole, a především zde odehrál svoje první koncerty s několika plzeňskými bigbeatovými kapelami, z nichž nejznámější je Alice: „Strávil jsem tu velmi podstatné tři roky mladosti. Dospíval jsem v Plzni, začal tady hrát a zpívat a vymetat večírky, Plzeň je mé krajské město zkrátka.“

V rámci oslav 25 let Západočeské univerzity jsme chtěli uspořádat i koncert pro veřejnost. Zvolili jsme proto umělce, jehož jméno má renomé a jehož tvorbu oceňují lidé různých skupin – studenti, akademici i veřejnost, která si ráda poslechne netuctovou, náročnější, a přitom velmi příjemnou muziku,“ vysvětluje výběr interpreta Veronika Nováková z pořádajícího odboru Vnější vztahy ZČU.

Vstupenky je možné zakoupit na portále goout či v kamenné prodejně DEPO2015, Presslova ulice 14. Více o koncertě sledujte zde.Galerie


Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

21.09.16


Ruskému centru je pět let


Ústav jazykové přípravy

23

12.12.17


Ministr školství Stanislav Štech navštívil pedagogickou fakultu


Fakulta pedagogická

63

13.12.17


Advokátní kancelář Dentons přednášela o tom, jak dnes vybudovat právní firmu zítřka


Studentské organizace

29

06.12.17