Komiksy s kriminální zápletkou se představí v Ústí nad Labem

Studenti ateliéru komiks a ilustrace pro děti vystavují v ústecké Galerii Koridor.

Výstava s názvem Krimiks představuje tvorbu šesti studentů (Nikola Hrušková, Vojtěch Huml, Lucie Bax Kubínová, Pavel Liška, Lenka Šimečková a Tereza Šmucrová) ateliéru komiks a ilustrace pro děti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, který vede Barbara Šalamounová. Každý student zde vystavuje jeden komiks, přičemž všechny spojuje společné téma - krimi a detektivní příběhy. Návštěvníci výstavy tak uvidí komiksově zpracované napínavé příběhy od E. A. Poea, A. C. Doylea nebo Karla Čapka. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 15. června v 17 hodin v Galerii Koridor v Ústí nad Labem (České mládeže 8). Výstavní síň je pak otevřena od pondělí do pátku od 8 do 20 hodin.

Výstava je pořádána ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a kurátorsky se na ní podíleli studenti katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP – Jan Hermann, Jakub Jandera, Markéta Macková, Marie Scheerbaumová a Alena Šuhajová pod vedením Dagmar Myšákové v rámci předmětu Kurátorský projekt 1.

Komiks "Podnájemnice"

Komiks "Vrah jsi ty"

Lenka KODÝTKOVÁ

14.06.16