Umění, kam se podíváš

Závěrečná výstava právě uplynulého semestru je na Sutnarce v plném proudu.

Budova Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU se opět přeměnila v obrovský výstavní prostor. Své práce za uplynulý semestr zde vystavují studenti napříč všemi obory fakulty a navíc jsou k vidění i bakalářské a diplomové práce studentů posledních ročníků. Návštěvníci výstavy tak mohou vidět širokou škálu uměleckých děl od šperků, přes oděvy, komiksy, ilustrace, plakáty, fotografie a keramiku až po design automobilů, sochy, autorské knihy a mnoho dalšího. Výstava trvá do 24. června a je přístupná ve všední dny.

Vedle tradiční výstavy v budově fakulty nabízí ohlédnutí za uplynulým akademickým rokem na Sutnarce také prostor kreativní zóny DEPO2015, kde ateliér malby prezentuje do 26. června bakalářské práce, a plzeňská Papírna, kde návštěvníci mohou do 19. června zhlédnout práce studentů ateliérů Nová média a Intermédia.

Ze zahájení výstavy "klauzury/diplomky"

V rámci vernisáže byly představeny i publikace, které fakulta v roce 2015 vydala.

Z výstavy "klauzury/diplomky"

Lenka KODÝTKOVÁ

14.06.16

„How to save the world“ očima studentky Sutnarky