Univerzitu představí dvě výstavy v centru Plzně

V mázhausu plzeňské radnice a v prostorách před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje se během července odehrají dvě výstavy jako součást oslav 25. výročí založení ZČU.

Zatímco expozice v mázhausu radnice představí aktuální téma 4. průmyslové revoluce a cestu k ní formou komiksů vytvořených studenty fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, druhá výstava umístěná na jedenadvaceti venkovních panelech ve Smetanových sadech ukáže historii a současný život Zápodočeské univerzity v Plzni.

Výstava nazvaná "Jste připraveni na 4. půmyslovou revoluci? My ano." bude zahájena v pondělí 27. června v 16 hodin a v mázhausu radnice si ji můžete prohlédnout až do 15. července. Druhá expozice pojmenovaná "25 let Západočeské univerzity v Plzni" bude k vidění od 4. do 29. července v prostorách před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.

Ukázka z výstavy k 25 letům ZČU.

Komiks ilustrující nástup 4. průmyslové revoluce.

Kateřina MODRÁ

23.06.16

Darujte dětskou knihu. Potěší děti v mateřské školce

Univerzitní knihovna