Slavnostní udílení Ceny Ladislava Sutnara a přednáška laureátů

15. listopadu, 14:00

obřadní síň plzeňské radnice + budova Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara

Studující Veřejnost Výstava

Děkan Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Vojtěch Aubrecht předá Ceny Ladislava Sutnara jejich laureátům pro rok 2022.

Vstup: volný; po předchozí rezervaci na e-mailu mbecan@fdu.zcu.cz

V letošním roce rozhodla odborná porota složená ze členů Umělecké rady Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara o udělení ceny třem laureátům, jimiž jsou:

Stuart Haygarth / Velká Británie

Bauhaus-Universität Weimar / Německo

ZKM – Zentrum für Kunst und Medien Karlsruhe / Německo

V průběhu ceremoniálu Sutnarka zároveň představí novou knihu Catalog Design Progress – faksimili přelomové publikace z roku 1950, jejímž spoluautorem je Ladislav Sutnar.

Následující den, tedy ve středu 16. listopadu, se uskuteční od 10 hodin v budově fakulty - v prostoru Multilab setkání laureátů se studenty Sutnarky, kde formou prezentací představí svoji činnost a otevřou diskusi nad společnými tématy. Následovat bude prohlídka a otevření výstavy v Galerii Inkubátor (v přízemí fakulty). Zde se návštěvníci seznámí s letošními laureáty, zejména s tvorbou Stuarta Haygartha.

Svoji účast na slavnostním ceremoniálu dne 15. listopadu, případně na setkání s laureáty dne 16. listopadu prosím potvrďte do pátku 11. listopadu na e-mail mbecan@fdu.zcu.cz.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

15. 11. 2022, 14:00