Západočeská univerzita vybojovala na Českých akademických hrách 23 medailí

Na 15. ročníku Českých akademických her v Pardubicích reprezentovalo univerzitu 149 sportovců, kteří přivezli 13 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových medailí. V silné konkurenci 47 českých vysokých škol skončila Západočeská univerzita na 7. místě.

Vysokoškoláci se v Pardubicích utkali ve 22 sportovních disciplínách na 15 sportovištích. Reprezentanti ZČU soutěžili v atletice, plavání, florbalu, karate, házené, volejbalu, beachvolejbalu, basketbalu, frisbee, stolním tenisu, badmintonu, squashi, orientačním běhu a ve sportovním lezení. Nejúspěšnější disciplínou pro Západočeskou univerzitu bylo stejně jako v minulém roce plavání, především zásluhou dvou žen: Nicoly Nové, která posbírala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile, a Petry Laudové se ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné.

Velmi úspěšní byli také badmintonisté – Lucie Kolářová byla třikrát zlatá, Jiří Louda si domů odvezl jedno zlato. V karate univerzitu skvěle reprezentoval Robin Popelka, který získal jednu zlatou a jednu bronzovou medaili. Skvěle se prezentovali atleti ZČU, kteří získali celkem 8 cenných kovů. Martina Štychová brala zlato na tratích 100 a 200 metrů.

Z kolektivních sportů se stala nejúspěšnější házená, když muži získali pro ZČU zlatou medaili a ženy vybojovaly bronz. V lezení na obtížnost dosáhl na bronz Martin Houška, Filip Kupilík veze bronz z turnaje v beachvolejbalu.

Kolektivní sporty si účast musely vybojovat v kvalifikačních turnajích a už samotný postup na ČAH na turnaj nejlepších týmů je úspěchem. Historicky poprvé postoupili společně florbalisté i florbalistky ZČU (a shodně obsadili 5. místo). Z kvalifikačních turnajů se bohužel těsně nekvalifikoval fotbal, futsal a basketbal mužů. V některých disciplínách sportovci ZČU vůbec nesoutěžili (veslování, kanoistika, nohejbal, aerobic…) a v minulosti úspěšné sporty softball a baseball nebyly do programu ČAH 2016 zařazeny.

Všem účastníkům této vrcholné akademické sportovní akce děkujeme za vzornou reprezentaci naší univerzity!

Kateřina MODRÁ

07.07.16

Fakulta elektrotechnická hostí konferenci Smart City Plzeň

Fakulta elektrotechnická