Vzpomínková akce připomněla profesora Viktora Viktoru

Univerzita Veřejnost

Na dlouholetého vedoucího a člena katedry českého jazyka a literatury vzpomínala zaplněná aula Fakulty pedagogické

V pátek 20. ledna proběhlo v aule Fakulty pedagogické vzpomínkové setkání u příležitosti nedožitých 81. narozenin prof. PhDr. Viktora Viktory, CSc., dlouholetého vedoucího a člena katedry českého jazyka a literatury. Setkání se uskutečnilo ve spolupráci s Knihovnou města Plzně, Divadlem J. K. Tyla, se Studijní a vědeckou knihovnou v Plzni, Západočeskou galerií a dalšími.

Již před začátkem akce byla aula zcela zaplněna a další hosté stále přicházeli. Po oficiálním zahájení se u mikrofonu střídali všichni, kteří chtěli svým projevem vyjádřit, co pro ně pan profesor znamenal. Škála vzpomínek byla široká, ale společným jmenovatelem byl výraz úcty, respektu, ale také obyčejného lidského přátelství.

Ze všech vystoupení vyplývalo, že profesor Viktor Viktora zůstane trvale ve vzpomínkách všech přátel, kolegů, ale především svých žáků a studentů, kterým dlouhá léta otevíral dveře ke skutečnému chápání světa literatury a jejích hodnot.

Jana Vaňková

23. 01. 2023