Sutnarka hostí dvě výstavy zaměřené na kresbu a ilustraci

Letní školu ArtCamp 2016 doprovází výstava prací členů Klubu ilustrátorů a vítězné ilustrace Zlaté stuhy 2016.

Klub ilustrátorů, který  byl založen v roce 1990, sdružuje špičkové české ilustrátory a pečuje o udržení kvality ilustrací a výtvarné podoby knih, především literatury pro děti a mládež. Od roku 2006 klub spolupracuje s Českou sekcí IBBY (International Board on Books for Young People) a od roku 2015 je členem European Illustrators Forum.

Klub ilustrátorů stál v roce 1993 u zrodu výročního ocenění Zlatá stuha, které je udíleno nejlepším autorům původních českých knih pro děti a mládež. Každoročně procházejí původní české publikace pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je následně udělena nejlepším spisovatelům, překladatelům a ilustrátorům. V minulosti byli Zlatou stuhou oceněni např. Adolf Born, Květa Pacovská, Iva Procházková, Karel Šiktanc, Jiří Žáček, Jiří Šalamoun, Petr Sís, Jan Vladislav, Antonín Přidal a mnoho dalších.

Na aktuální výstavě jsou k vidění kresby a ilustrace členů Klubu ilustrátorů (např. Barbary Šalamounové, Renáty Fučíkové, Evy Sýkorové Pekárkové, Lucie Dvořákové a dalších) a zároveň i prezentace vítězných a nominovaných knih pro děti v projektu Zlatá stuha 2016 (Vynálezárium, Žvejkačky, Havětník, Ko-text, Kuba Tuba Taubahn a mnoho dalších).

Výstava je v prvním patře budovy Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU k vidění ve všední dny od 9 do 16.30 hodin.


Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka KODÝTKOVÁ

17.07.16


FAV bude hostit programátorskou soutěž Catalysts Coding Contest


Fakulta aplikovaných věd

81

12.04.18


Do nabídky letních škol letos přibyly dvě nové


Celouniverzitní

146

12.04.18


Studenti a akademici opět poměří síly při Běhu s rektorem


Celouniverzitní

328

11.04.18