Studenti a akademičtí pracovníci se zúčastnili letní jaderné školy

Na 5. ročník letní jaderné školy na Ukrajině s názvem Mládež a budoucnost jaderné energetiky byli pozváni studenti a akademičtí pracovníci Západočeské univerzity v Plzni a Českého vysokého učení technického v Praze.

Letní škola, která se uskutečnila od 3. do 15. července, probíhala v zařízení Jihoukrajinské jaderné elektrárny. Ze Západočeské univerzity v Plzni přijeli na Ukrajinu studenti a akademičtí pracovníci fakulty strojní.

Letní jaderné školy, kterou pořádá NAEK Energoatom, se účastní především zástupci ukrajinských univerzit, jako jsou Kyjevská národní univerzita, Charkovský polytechnický institut, Vinická národní technická univerzita, Národní univerzita - Lvovská polytechnika a Oděská národní polytechnická univerzita. Hlavní náplní programu jsou přednášky akademických pracovníků, studentů a odborníků z praxe, které doplňují exkurze do Jihoukrajinské jaderné elektrárny a s ní spojených hydroelektráren.

U modelu energokomplexu na JUJE.

V sále přečerpávací hydroelektrárny.

Fakulta strojní

Kateřina MODRÁ

21.07.16

Zaměstnanci ZČU mohou cvičit