Výstava mapující 25 let univerzity zdobí Smetanovy sady

Již jen do úterý 26. července je ke zhlédnutí výstava k 25. výročí založení Západočeské univerzity v Plzni. Jednadvacet venkovních panelů, představujících univerzitu široké veřejnosti, najdete před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje.

Expozice nazvaná 25 let Západočeské univerzity v Plzni mapuje nejen historii univerzity, ale i vysokého školství v Plzni před vznikem Západočeské univerzity, představuje jednotlivé fakulty a vysokoškolské ústavy i úspěchy univerzity a její život. Na panelech nechybí ani zajímavé dobové fotografie z univerzitního archivu či zcela aktuální snímky. Výstavu k 25. výročí připravil odbor Vnější vztahy, graficky ji zpracovali studenti z fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Kateřina MODRÁ

21.07.16

Vedení ZČU navštívilo ústeckou univerzitu

16.12.16