Setkání na Křivoklátě věnovali archeologové památce Tomáše Durdíka

Na druhém přátelském setkání archeologů středověku, žáků a přátel Tomáše Durdíka zaznělo 10. září dvanáct příspěvků z oblasti české a evropské kastelologie, které budou publikovány v časopisu Castellologica bohemica.

Podobně jako v minulém roce se konference aktivně účastnili také studenti z různých fakult včetně doktorandů katedry archeologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni. V rámci konference byla také zasazena růže Tomáše Durdíka do hradní zahrádky vzpomínkových růží.

Pracovní setkání, doplněné již tradiční bohoslužbou v kapli hradu Křivoklát, připravili v úzké spolupráci Archeologický ústav AV ČR, katedra archeologie a Fakulta filozofická ZČU, Národní památkový ústav - Správa státního hradu Křivoklátu, Náboženská obec Církve československé husitské v Křivoklátě, Pražská diecéze Církve československé husitské a Společnost přátel starožitností.

Fakulta filozofická

Kamila Kolářová

15.09.16

Atašé pro vědu a technologie z čínské ambasády podpořila rozvíjející se spolupráci s NTC