Fakulta ekonomická získala významný certifikát

Jako jedna z mála ekonomických fakult v ČR se může pochlubit certifikací ICAEW „Partner in Learning“.

Certifikát získala od přední světové instituce certifikovaných účetních v Anglii a Walesu (Institute of Chartered Accountants in England and Wales – ICAEW), která ho uděluje na základě naplnění svých odborných a etických standardů vzdělávání. Katedra financí a účetnictví pod vedením Michaely Krechovské zahájila práce vedoucí k získání certifikace již před půl rokem s cílem akreditovat předměty vyučované katedrou v oblasti účetnictví, financí, auditu a daní touto přední světovou institucí. Předložila proto veškeré sylaby, výukové a zkouškové materiály svých předmětů a nyní se těší z potvrzení standardu kvality vzdělávání a udělení certifikátu, který opravňuje absolventy předmětů katedry financí a účetnictví k uznání profesních zkoušek ICAEW. Akreditování výuky na zmíněné katedře společností ICAEW tak umožňuje studentům získat výjimečnou konkurenční výhodu na trhu práce nejen v českém, ale v mezinárodním kontextu.

Fakulta ekonomická

Jiří Preis

16.09.16

Program Erasmus oslaví 30 let své existence vlajkovým pochodem