Hudební soubory z pedagogické fakulty vystoupí v katedrále sv. Bartoloměje

Ve středu 21. září od 19 hodin se v obnovené premiéře představí skladba Jakuba Jana Ryby Graduale in C pro festo S. Bartholomaei z roku 1813. Kromě ní na koncertě zazní duchovní hudba z Rybovy doby.

Dívčí akademický sbor Plzeň (sbormistryně Daniela Mandysová & Romana Feiferlíková), Plzeňský akademický sbor Plzeň, Consortium musicum Plzeň a Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy (Ludmila Nová soprán, Lucie Bínová alt, Jaromír Bína tenor, Jan Fraus bas, řídí Vít Aschenbrenner) provede v obnovené premiéře skladbu věnovanou rožmitálským kantorem Jakubem Janem Rybou plzeňskému farnímu kůru sv. Bartoloměje právě ke svátku jeho hlavního patrona. Jedná se o skladbu Graduale in C pro festo S. Bartholomaei z roku 1813, kterou si posluchači připomenou loňské dvojité výročí tohoto významného skladatele jihozápadních Čech. Vedle této skladby zazní na koncertě repertoár duchovní hudby provozovaný v kostelích velkých měst v Rybově době. Skladby pocházejí z hudebních pramenů jihozápadočeských městských kůrů přelomu 18. a 19. století.

Program koncertu:

Franz Joseph Aumann (1728-1797): Missa in C – Kyrie & Gloria

Dionysius Grotz, OSB (1773-1833): O, Sapientia

Franz Joseph Aumann: Missa in C – Credo

Carl Stamitz (1746-1801): Orchestralquartet F dur, op. IV/4
Allegro assai - Andante ma Alegretto - Presto assai

Franz Joseph Aumann: Missa in C – Sanctus & Benedictus

Franz Joseph Aumann: Missa in C – Agnus

František Xaver Brixi (1732-1771): Regina caeli laetare

Jakub Jan Ryba (1765-1815): Moctetum Festo S. Bartholomaei accomodatum (1812), věnováno plzeňské katedrále

Jakub Jan Ryba: Graduale in C pro Festo S. Bartholomaei (1813), věnováno plzeňské katedrále (obnovená premiéra)

Kateřina MODRÁ