Veletrh JOBAKTIV se odehrál za účasti Západočeské univerzity

Veletrh JOBAKTIV Weiden/Plzeň 2016 nabídl prostor pro diskuzi o aktuálním vývoji v oblasti Průmyslu 4.0 a jeho vlivu na obyvatele nejen příhraničních regionů.

Návštěvníci veletrhu měli možnost zjistit, co vše se skrývá pod pojmem Průmysl 4.0, jaký vliv bude mít na náš pracovní svět, vzdělávací systém i jednotlivce. Akce, která se konala ve dnech 20.-22. září, se zúčastnili odborníci z hospodářské, pracovní, politické i vědecké sféry. Západočeskou univerzitu v Plzni zastupovali Miloslav Kepka a Martin Nozar z Regionálního technologického institutu, děkan fakulty strojní Milan Edl a Jana Ovsjanniková z pracoviště Zahraničních vztahy.

Zatímco první den po oficiálním zahájení byl veletrh tematicky zaměřen na firmy a podnikání, druhý den dostali prostor především odborníci z oblasti  vzdělávání. Akce se zúčastnili i žáci a studenti z Plzně, Tachova a Domažlic, kteří se seznámili s danou problematikou a navštívili zajímavý mix workshopů, diskuzí a prezentací k tématu Průmysl 4.0. Jobaktiv Weiden/Plzeň 2016 úspěšně navázal na obdobné akce, které pořádala také Bundesagentur für Arbeit i v dalších německých městech jako např. JOBAKTIV Berlin, Limburg, Rostock, Frankfurt a další.

Více informací  zde.

Zahájení

Impulsreferat - doc. Milan Edl

Weiden i. d. Oberpfalz

Tesla

Podiová diskuze

Zahraniční vztahy

Jana Ovsjanniková

26.09.16

Architekt zve zaměstnance ZČU na procházky kampusem

21.05.18

Blíží se konference Metamorfózy práva ve střední Evropě VI. Hledá se Prométheus?

Fakulta právnická

15.05.18