Na Noci vědců se podílí i Západočeská univerzita v Plzni

Poslední pátek v září se na desítkách míst České republiky uskuteční tradiční Noc vědců. Letošní ročník se nese ve znamení tématu bezpečnosti a široké veřejnosti představí svoji práci také fakulty a výzkumná centra ZČU.

Plzeňská Noc vědců se odehraje v pátek 30. září od 17 hodin do 23 hodin ve středisku volného času Radovánek v Pallově ulici. Desítky vystavovatelů předvedou zajímavé chemické a fyzikální experimenty, chybět nebudou ani tvořivé dílny a přednášky. Fakulta elektrotechnická společně s výzkumným centrem RICE představí chytrý hasičský oblek v akci, detektor částic a zpívající Teslův transformátor. Nové technologie – výzkumné centrum ukáže materiály dobře absorbující energii, které lze použít na ochranné pomůcky motocyklistů. Chybět nebude ani studentská formule a své zastoupení na Noci vědců bude mít také fakulta zdravotnických studií.

Program a bližší informace si můžete přečíst na stránkách Noci vědců.

Kateřina MODRÁ

29.09.16

Vyučující ze ZČU obdržela vysoké belgické státní vyznamenání

Ústav jazykové přípravy