Studenti katedry filozofie zvou na konferenci o interdisciplinaritě

Ve čtvrtek 6. října pořádají studenti oboru teorie a filozofie komunikace studentskou vědeckou konferenci na téma Fenomén interdisciplinarity v současném vědeckém světě, která proběhne v učebně SP 319 od 9.30 hodin.

Během celého dne zde budou probíhat přednášky a diskuze týkající se filosofie, filosofie vědy a jazyka, neurologie a filosofie mysli, teorie komunikace a interpretace, oblasti nových technologií, kybernetiky a biologie. Zájemci se můžou těšit na přednášky významných akademiků působících v daných oborech, chybět nebudou ani příspěvky z řad studentů. Přednášející se budou zabývat výše zmíněnými disciplínami a reflektovat tak jejich vzájemné prolínání a interdisciplinární přístup ve vzdělávání. Pokusí se zhodnotit, zda je toto propojení prospěšné či nikoli, jak zasahují přírodovědné obory do těch humanitních a zodpovědět mnoho dalších otázek souvisejících s propojováním jednotlivých disciplín ve vědeckém světě.

Podrobnější informace včetně kompletního programu jsou k dispozici na stránkách konference.

Fakulta filozofická

Helena Horová

03.10.16

Jaderná lady Dana Drábová bude přednášet na ZČU