Přijďte oslavit Mezinárodní den archeologie

Katedry archeologie a antropologie filozofické fakulty pořádají již třetím rokem oslavu Mezinárodního dne archeologie. Akce proběhne v sobotu 15. října od 10 do 18 hodin v laboratořích katedry archeologie a katedry antropologie v Sedláčkově ulici 38 v Plzni.

Pro děti i dospělé je připraven naučný archeologický workshop a prohlídka archeologické a antropologické laboratoře, návštěvníci si také mohou na chvíli zahrát na archeologa na připraveném pískovišti, určit pohlaví skutečné kostry, slepit keramické nádoby, zdokumentovat naleziště a mnoho dalšího. K dispozici bude i koutek s replikami hudebních nástrojů. Po celý den budou k dispozici odborní pracovníci, kteří jsou připraveni zodpovídat dotazy návštěvníků a pomáhat jim s úkoly.

Více informací na stránkách katedry.

Fakulta filozofická

Helena Horová

05.10.16

Společnost 4.0 či nové studijní programy. I to byla témata Průmyslové rady FST