Akademici porazili v prvním zápase sezóny Techniku Praha

Evropská univerzitní hokejová liga odstartovala 5. října, kdy se na Zimním stadionu Košutka střetli Akademici Plzeň s Technikou Praha.

Evropská univerzitní hokejová liga odstartovala sezónu 2016/2017 zápasem Akademiků Plzeň s Technikou Praha. Na úvodní duel si našel čas i Pavel Horváth, který je největším fanouškem plzeňského univerzitního týmu. Zápas měl obrovské tempo, které doprovodilo množství osobních soubojů a šarvátek. Akademici se čtyřikrát ujali vedení, Technika čtyřikrát dokázala vyrovnat. Zápas tak nabídl atraktivní prodloužení tři na tři, který však rozuzlení nepřinesl. Rozhodnut musely samostatné nájezdy, ve kterých byli nakonec úspěšnější Akademici, především díky skvělému výkonu brankáře Frčka. O rozhodující trefu se postaral Filip Malota.

Akademici Plzeň – Technika Praha 5:4 po sam. náj. (3:2, 1:1, 0:1 – 0:0)

Góly a asistence:  6. Škarka (Fiala, Kašpar), 18. Baxa (Faschingbauer), 20. Blumentrit (Kašpar, Faschingbauer), 25. Muchka (Dědič), rozh. náj. Malota – 16. Kratochvíl (Pálka), 18. Urbánek (Kordík), 22. Ujfaluši (Hyršl), 58. Bazgier (Hyršl).

Vyloučení: 11:9 na dvě minuty, přesilovky: 1:1, oslabení: 0:0, počet střel: 24:29

Rozhodčí: L. Suchánek – J. Zimmermann, M. Němec

Akademici Plzeň: Frček – Kašpar, Blumentrit, Tichý, Malota, Muchka, Linhart, Prachař – Polívka, Pech, Faschingbauer – Franěk, Svoboda, Baxa – Sedláček, Dědič, Pondělík – Škarka, Fiala, Sequens – Kala.

Technika Praha: Příhoda (Matuna) – Kordík, Kuruc, Pelc, Vostracký, Zilcher, Herna, Pálka, Sem – Bazgier, Dulovec, Hlaváč, Hyršl, Kratochvíl, Popek, Potocký, Tobola, Ujfaluši, Urbánek, Fiala, Kolář.

Foto: Tomáš Liška

Věra NOVOTNÁ

06.10.16

Studenti si na přednáškovém panelu připoměli Den boje za svobodu a demokracii