Výzkumníci z NTIS získali ocenění na mezinárodní konferenci

Cena za nejlepší článek konference IEEE MFI 2016 putuje do Plzně.

Mezinárodní konference "IEEE International Conference on Multisensor Fusion and Integration for Intelligent Systems" se zaměřuje na prezentaci výsledků výzkumu a aplikací v oblastech robotiky a zpracování dat, s důrazem na slučování informací z více zdrojů. Předchozí ročníky byly pořádány například v San Diegu, Pekingu a Hamburku. Letošní dvanáctý ročník konference proběhl v polovině září v německém Baden-Badenu.

Ze 107 přijatých příspěvků byl odbornou komisí jako nejlepší vybrán článek Jiřího Ajgla a Ondřeje Straky z centra NTIS. Výzkumníci v příspěvku "Covariance Intersection in Track-To-Track Fusion with Memory" teoreticky analyzují vliv zpětné informační vazby v úlohách slučování pravděpodobnostních odhadů. Hlavním výsledkem práce je porovnání zaručitelné kvality sloučených odhadů při neznalosti závislostí slučovaných informací. Práce je jedním z výsledků dlouhodobého výzkumu Skupiny pro identifikaci a rozhodování v podmínkách neurčitosti (IDM).

Fakulta aplikovaných věd

Ondřej Straka

07.10.16

Výzkumný tým FEL – RICE získal mezinárodní ocenění